השופט הבכיר דן מור בית משפט שלום ת"א – העלים מיסים מהמדינה בסך 211,000 ש"ח

השופט הבכיר דן מור, מבית משפט שלום תל אביב – העלים מיסים מהמדינה בסך 211,000 ש"ח

עזות המצח של דן מור, בחוצפה שאינה יודעת גבולות, העלמת רבבות שקלים  ממדינת ישראל לכיסו הפרטי, מעידה על תוצר מערכת משפט מופקר, שכן, כפי שתקראו מיד מטה, עם גילוי העובדה כי השופט דן מור העלים מסים, חברתו, השופטת רבקה מקייס, הידועה כ-  השופטת הנוקמת, אף היא לא טמנה ידיה בכיסיה, והעבירה תיקים שניהלה בעברה כעורכת דין לבעלה, שהתברר כנוכל. . . (בלשון ההמעטה).

 

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=835133

הכתבה: שופט בכיר מבימ"ש שלום ת"א, דן מור – העלים מסים  בסך 211,000 ₪ ונאלץ לפרוש מתפקידו

03/10/2011, שלי טפיירו

מחקירה שניהלה יאח"ה בעקבות הוראה של היועץ המשפטי לממשלה נמצא, כי דן מור מבית משפט השלום בתל אביב העלים מסים בסך 211 אלף שקל. על פי החשד, הכנסות מהשכרה של נכס שבבעלותו נרשמו על שם בנו. מור ביקש לסיים את הפרשה בתשלום כופר, היועץ המשפטי לממשלה אישר.

שופט בית משפט השלום בתל אביב, דן מור, נאלץ לפרוש מתפקידו בעקבות חקירת משטרה בה נמצא כי הוא העלים מסים. דן מור מונה לשופט בשנת 1993, ובשנת 2010 אף מונה לשופט בכיר.

השופט דן מור

בהודעה שפרסם היום (שני) משרד המשפטים נכתב כי החשד הראשוני נגד דן מור עלה בעקבות ביקורת אקראית, שנערכה בתיק השונה של בנו. על פי החשד שעלה, הכנסות מהשכרת נכס מסוים שבבעלות השופט, דווחו בין השנים 2007-2000 כהכנסות של בנו – למרות שהועברו בפועל לאב.

במצב שנוצר, תשלום המס בו היה חייב השופט מור קטן ב-211,000 שקל, והיועץ המשפטי לממשלה אשר לפתוח בחקירה סמויה בנושא.

בעקבות הנחיית היועץ, החקירה הוטלה על היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה (יאח"ה), ולא על רשות המסים – זאת מכיוון שבעבר פורסם כי בין השופט דן מור לרשות קיימת "מערכת יחסים עכורה".

לאחר סיום החקירה הסמויה, במאי אשתקד, הפכה החקירה לגלויה והשופט דן מור נחקר באזהרה, ונשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש קיבלה עדכון בנושא. אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה קיבל את חוות הדעת של הפרקליטות, הוא הכריע כי "קיימת תשתית ראייתית לכך שהשופט מור ביצע עבירות על פקודת מס הכנסה, בכך שלא דיווח על ההכנסה מהשכרת הנכס". התיק נגד בנו נסגר.

השופט דן מור ביקש לסיים את ההליך בתשלום כופר, ובעקבות הסכמתו לפרוש מהתפקיד הסכים היועץ המשפטי לממשלה לבקשה. "עם זאת, ההחלטה הסופית בדבר סיום ההליך הפלילי בתשלום כופר ושיעור הכופר שיוטל, אם יוטל, תיקבע על ידי ועדת הכופר ברשות המסים בהתאם למדיניות הנוהגת במקרים דומים", נמסר ממשרד המשפטים.

*    *    *

אזרח שהיה מעלים מיסים מהמדינה, היה נדון לשנים ארוכות בכלא. 

ולפרשה נוספת מהיום :

השופטת רבקה מקייס העבירה את הטיפול בלקוחה לבעלה עו"ד מאיר מקייס, וזה הורשע בבית הדין המשמעתי

השופטת "הנוקמת" רבקה מקייס הועברה לאחר כבוד לבימ"ש שלום ראשל"צ

עו"ד מאיר מקייס, בעלה של השופטת רבקה מקייס, נידון להשעיה על תנאי ל־3 חודשים מלשכת עורכי הדין לאחר שנקבע כי לא טיפל כראוי בלקוחה לשעבר של רעייתו. ערעורו לביה"ד המשמעתי הארצי בלשכה תלוי ועומד.

עו"ד מאיר מקייס, בעלה של השופטת לענייני משפחה רבקה מקייס, הורשע בביה"ד המשמעתי של ועד מחוז ת"א בלשכת עוה"ד בביצוע עבירות משמעתיות. זאת, בעקבות תלונה שהגישה נגדו לקוחה לשעבר של רעייתו, ששכרה את שירותיו לאחר מינויה לשופטת. מדובר בהחלטה שהתקבלה לפני כחצי שנה, ורק לאחרונה נחתמה על ידי ביה"ד.

השופטת מקייס טיפלה בלקוחה בשנים 1993–2001 עד שהתמנתה לשופטת ביהמ"ש לענייני משפחה בכפר סבא. הלקוחה טענה כי בהמלצת השופטת היא העבירה את המשך הטיפול בעניינה לבעלה, אך זה התעלם ממנה והעניק לה שירות לקוי במשך שנים, ולבסוף, כשביקשה לשכור עו"ד אחר, עיכב אצלו את מסמכיה וסירב להחזיר לה אותם. בעקבות תלונתה לוועדת האתיקה במחוז ת"א, הוגשה נגד מקייס קובלנה משמעתית בגין הפרת חובת נאמנות ומסירות ללקוח, עיכוב מסמכים שלא כדין, הפסקת טיפול מבלי למנוע פגיעה בלקוח, התנהגות לא הולמת ומעשים הפוגעים בכבוד המקצוע.

בסוף מרץ 2011 התקיים דיון בקובלנה בפני חברי ביה"ד המשמעתי, עוה"ד אראל גלבוע, שי גלילי ודותן ברגמן. בקשת מקייס לדחיית הדיון נדחתה לאחר שנקבע שעוה"ד קיבל את התלונה נגדו במועד, בחר שלא להגיב ועמד לרשותו כמעט חודש כדי לדאוג לעצמו לייצוג. לטענת מקייס, הוא התכוון לייצג את עצמו, אך התחרט כשגילה שבתיק אחר ביה"ד לא קיבל עסקת טיעון בין הצדדים ופסק עונש חמור יותר על דעת עצמו. בדחייתם את בקשתו הנוספת לדחיית הדיון קבעו חברי ההרכב כי האינטרס של המתלוננת שעניינה יידון בהקדם גובר. מקייס הודיע שהוא אינו מתכוון לשתף פעולה ולא ישיב לכתב האישום.

"זה היה משפיל"

בעדותה סיפרה הלקוחה: "האמנתי שהתיק יהיה מטופל, ואז התחילה 'ויה דולורוזה'. היו לי יחסים טובים מאוד עם גברת מקייס וחשבתי שזה ימשיך עם בעלה. אמרו לי שהוא לא נמצא במשרד, התקשרתי שוב ואז הוא היה עונה ואומר שהוא יחזור אליי ולא חוזר… זה היה משפיל… לא ידעתי מה קורה עם התיק, מתי לפגוש אותו, הפעלתי כל מיני חברים שיבואו למשרד איתי, כי אולי הוא לא מבין את העברית שלי וצריך מישהו שידבר בשמי. יום אחד אפילו העזתי להתקשר אליהם הביתה ולבקש מרבקה שתדבר איתו, כדי שיהיה יותר מקשיב ומסביר. שום דבר לא עזר".

לדבריה, כשביקשה להעביר את עניינה לעו"ד אחר, אמר לה מקייס שתיקה בארכיון והוא יאתר אותו, אך למרות מאמציה לא הצליחה להשיב את מסמכיה. בהמשך הדיון העיד גם עו"ד יוסף אלבז, שנשכר לייצג את הלקוחה במקום מקייס. עו"ד אלבז טען כי גם הוא פנה למקייס לקבלת החומר, אך לדבריו הוא סירב להמציא לו את מלוא החומר עד להסדרת שכר הטרחה. מקייס עצמו סירב לחקור נגדית את הלקוחה, ושב וביקש עשרות פעמים לדחות את הדיון ואף ציין כי הוא חש ברע, אך בקשותיו נדחו. לכן החליט ביה"ד למסור את החלטתו לאחר התייעצות, והרשיע את מקייס ברוב סעיפי הקובלנה.

מקייס ציין כי אין לו כל עבר משמעתי, וכי הלקוחה "קיבלה יחס שהלוואי שאחוז אחד מהלקוחות היו מקבלים מעורך הדין שלהם". לדבריו, הוא טיפל בלקוחה ללא שכר טרחה: "התייחסותי ללקוחה היתה מהמקום הזה של אדם במצוקה… השיחות איתה ארכו לפעמים חצי שעה, לא שיחות של שתי דקות אלא שיחות שבהן פורסים את כל הכאב". בסופו של דבר החליטו חברי ביה"ד להטיל על מקייס השעיה לשלושה חודשים על תנאי לשנה, בגין עבירה נוספת של עיכוב מסמכי לקוח ופיצוי של 5,000 שקל למתלוננת. עו"ד מקייס ערער על ההחלטה לביה"ד המשמעתי הארצי, וטען כי הדיון התקיים בלא מעורבות מטעמו וכי זכותו החוקתית היא שהדיון יידחה כדי שיוכל להתגונן, ומשהדבר לא נעשה נגרם לו עיוות דין. מעו"ד מקייס לא נמסרה תגובה.מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s