שמאי בקר: העיתונאי החשישניק גיל אמיר מערוץ 10 לא יורשע כדי שיוכל לטייל לארה"ב ושלא יאבד תעודת עיתונאי ת"פ 9050-04-13

לפנינו החלטה אנושית וחומלת של השופט שמאי בקר לעבריין הסמים מחדשות ערוץ 10, אשר הסתמם לו מחשיש, ואף מכר לחבריו בערוץ החדשות חשיש, מגישי חדשות הידועים בחיבתם לסמים קלים. השופט שמאי בקר קבע שיש לחוס ולחמול על העיתונאי גיל אמיר, כי הוא עלול לאבד את תעודת העיתונאי, וגם בגלל שהוא לא יקבל ויזה לארה"ב, שם מתגוררת גרושתו עם בתה. הסנגור של גיל אמיר שיקר וטען שגרושתו פתחה עליו מאבק מזויין ואלים בבית המשפט למשפחה, והוא הפך שבר כלי, מסכן, מתבוסס ברחמיו העצמיים ולכן היה זקוק לשאיפות חשיש מידי פעם כדי לשכוח את יגונו.

באותה מידה יכלה ההגנה גם לטעון שהוא אומן יוצר והחשיש נועד לשפר את כישרון היצירתיות, אולם ההגנה לא פסעה במשעול זה. כשאפשר להשליך הכל על הגרושה שאינה יכולה להגיב, ישנם עורכי דין שיורדים נמוך ועושים זאת.  שימו לב עד כמה אושרת קוטלר "יצירתית" מרוב החשיש מהמסופק במסדרונות ערוץ 10.

Untitled2
שמאי בקר   צינגלה פה צינגלה שם

השאלה המוסרית שמעורר פסק דין זה היא מדוע בכלל מוגשים כתבי אישום בכוונה לפגוע באזרחים ביכולתם להתפרנס, כשמדובר בזוטות שניתן לא להרשיע בהם, ומדוע ההלכה הנוהגת לענין אי הרשעה דורשת שהנאשם לא יורשע רק אם יש לו הרבה מה להפסיד בחייו, כגון רישיון לעיתונאות או נסיעה לחו"ל? למה האזרח הפשוט צריך להמציא ולייצר נסיבות של סכנה לאובדן רשיונות רק כדי להשיג את אי ההרשעה הנכספת? האם למעשה בית המשפט מפלה בין המסכנים שאין להם מה להפסיד, ואז הם מורשעים, לבין המיוחסים שיש להם מה להפסיד, ואז הם לא מורשעים?

מדוע הפרקליטות לא נוהגת במידת הרחמים גם בשלב של ההחלטה אם להגיש כתב אישום, או לא? האם לא נודף ריח רע ומסריח של העדפת מיוחסים שזוכים לפטורים מהרשעות, רק בגלל שהם בערוץ 10?

גיל אמיר משקר את הפרקליטות ומשקר את בית המשפט

גיל אמיר טען שהתגרש בשנת 2011, אולם תעודת גרושין מגלה כי הוא התגרש כבר בשנת 2005. כבר גדולים וחכמים מאיתנו אמרו, כשיש שקר אחד, ישנם שקרים נוספים, ואכן לאורך פסק הדין מסתמך השופט שמאי בקר על שקרים נוספים שמסר גיל אמיר על מצבו המשפחתי. הפסיכולוגית ללי גרשנזון, מומחית בית המשפט לענייני משפחה דאז, שמונתה לאבחן אותו כתבה עליו כי הוא נרקיסיסט שאינו מסוגל להכיל ולראות את צרכיהם של אחרים בנפרד.

אושרת קוטלר:  ביקיני וחשיש

קבוצת עובדים בחדשות ערוץ 10 צרכה חשיש בשנת 2011 וחבריה קנו את הסם זה עבור זה. כך מגלה (1.7.15) פסק דינו של שופט בית משפט השלום בתל אביב, שמאי בקר.   גיל אמיר, מנהל מחלקת התאורה באולפני חדשות ערוץ 10, הועמד לדין על חלקו בשימוש בסם. סניגורו אמר: "יש כאן קבוצת אנשים המארגנים זה את זה. אם מישהו חוסך מאחרים את הטירחה והזמן והסיכון לקנות, אז חבריו מממנים בשבילו את המהלך הזה". לדבריו, לא מדובר היה בסחר סמים קלאסי, אלא "בקבוצת חברים המתארגנים יחד, חוג מכרים מצומצם". 

חבורת חשיש בחדשות ערוץ 10 בשנת

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-366548-00.html

שמאי בקר מתאר אף הוא את נסיבות האירועים: "גיל אמיר מכר לארבעה ממכריו בעבודה סם מסוג חשיש, זה הנחשב ה'קל' שבסמים המסוכנים, מבלי להקל ראש כמובן, כל פעם מספר אצבעות, בסכומים של 300 שקל, ופעם אחת אף דובר בעסקה של שלוש אצבעות, תמורת 1,000 שקל.

"ההגנה טענה, וכך אכן נראה, כי מדובר במי שמכר סם קל אך ורק למכריו וחבריו בעבודה, לא לזרים חלילה, אף לא לסוכנים משטרתיים, אלא שהמכירה בוצעה כאמור על-רקע חברי. מהודעתו של אחד הקונים, ירון ניב, עולה כי כמה חברים היו מתארגנים, קונים כמות מרוכזת, ומחלקים ביניהם. במקרה דנא, אין מחלוקת כי הנאשם לקח עמלה מסוימת לכיסו, אולם מוסכם על הצדדים כי מדובר בעמלה אשר מימנה את צריכתו העצמית בלבד".

בקר קיבל את עמדת ההגנה והחליט להימנע מהרשעתו של אמיר, בעיקר מחשש שהרשעה תביא לשלילת תעודת העיתונאי שבידיו ובכך תיפגע פרנסתו בצורה קשה. עוד ציין שהעבירות בוצעו כאשר אמיר עבר משבר אישי ומשפחתי קשה, וכי מאז הוא לא הסתבך בפלילים. לדברי בקר, קיים חשש ממשי שאמיר לא יוכל לבקר את בתו המתגוררת בארה"ב אם יורשע, שכן שלטונות ארה"ב אינם מעניקים ויזה למי שמורשע בעבירות סמים.

לאור כל זאת קבע בקר, כי אמיר לא יורשע ויבצע 360 שעות עבודות שירות לתועלת הציבור. שירות המבחן המליץ על 300 שעות, אך בקר הגדיל את המכסה ב-20% כדי להביע את מורת רוחם של החברה ושלו ממעשיו של אמיר.

פסק דין השופט שמאי בקר, ביהמ"ש שלום ת"א, ת"פ 9050-04-13 מדינת ישראל נגד גיל אמיר, קובץ pdf

000100020003000400050006000700080009001000110012

להלן תעודת הגירושין של בני הזוג, המציגה במקצת את השקרים של גיל אמיר:

תעודת גרושין של גיל אמיר. התגרש בשנת 2005 ושיקר את בית המשפט והפרקליטות שהגירושין שלו היו בשנת 2011
תעודת גרושין של גיל אמיר. התגרש בשנת 2005 ושיקר את בית המשפט והפרקליטות שהגירושין שלו היו בשנת 2011

ללמדכם מיהו גיל אמיר, את התכתובות האישיות שלו עם הבת שלו, הוא שלח אלי. כשלא התייחסתי לתמונות ולהודעות הסמס השטניות ששלח לי, כתב נגדי איומים, כשהוא מכפיש בלשון הרע ודברי בלע את גרושתו, שהיא אמא למופת, אם טובה וראויה. זו דוגמא קטנה מיני עשרות הודעות של אדם מסית ומנכר שמבצע שטיפת מוח לילדה שמתגוררת עם אמא שלה:

גיל אמיר הודעת שטנה לילדה בת 12 נגד אמא שלה
גיל אמיר הודעת שטנה לילדה בת 12 נגד אמא שלה
מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s